آموزش اتوکد الکتریکال (AutoCAD Electrical) بصورت گام به گام

با این کار به پنل های زیر دسترسی خواهید داشت. دانشجویانی که رشته های مهندسی و صنعتی را دنبال می کنند و دوست دارند که سریع تر جذب بازار کار در این زمینه شوند می توانند با شرکت در کلاس آموزش اتوکد این هدف را محقق سازند. بهترین پکیج آموزشی اتوکد الکتریکال به صورت قدم به قدم و به زبان فارسی و پروژه محور برای یادگیری آسان در دسترس شما همراهان سریع آسان قرار گرفت. در پکیج نرم افزار اتوکد شما به صورت جامع از صفر تا صد آموزش می بینین.

آموزش اتوکد دوبعدی

با توجه به توضیحات هر قسمت براحتی می توانی بخش مورد نظر خود را انتخاب و از آموزش استفاده کنی . در ورژن ۲۰۰۷ نرم افزار اتوکد، امکان استفاده از ابزارها و قابلیتهای سه بعدی بسیار پیشرفت کرد و با امکان پیماش Object ها در نمای سه بعدی و همچنین رندرینگ پیشرفته شکل کاملتری به خود گرفت. ورژن های مختلف اتوکد در حال پیشرفت هستند این در حالی است که ورژن های ابتدایی برنامه تنها قادر بودن که خطوط ساده را ترسیم نماید. درصورت یادگیری برنامه اتوکد، شما می توانید به راحتی از محیط های 2D و 3D استفاده کنید و با شرکت در کلاس اتوکد نقشه های مهندسی ترسیم کنید. برای تغییر پارامترهای اندازه گذاری، می توانید از خط فرمان استفاده کنید: DIMSTYLE.

از فرمان Paste برای قرار دادن اشیاء روی نقشهی فعال یا نقشهای دیگر استفاده کنید. خط فرمان نام دیگریست که برای قسمت کلید های ماینبر در نظر گرفته شده است. همانطور که قبل تر گفته شد مدرک اتوکد در همه جای دنیا معتبر بوده و کار را برای متقضیان راحت تر کرده است، مخصوصا اگر مدرک بین المللی و قابل استعلام باشد. به عنوان اولین و مهم ترین نکته در آموزش نرم افزار ، از همین ابتدای کار تمام تلاش خود را بکنید که تا حد امکان از کیبورد و کلید های میانبر استفاده کنید. نرم افزار اتوکد خب همان طور که واضح است در هر رشته یا شغلی که نیاز به ترسیم نوعی نقشه باشد میتواند کاربرد داشته باشد. یکی دیگر از نرم افزار های سابقه دار و پر کاربرد در ضمینه کشیدن نقشه های مهندسی نرم افزار اتوکد است. اتوکد (AutoCAD)نرم افزاری است که برای ترسیم نقشه های مهندسی ساختمان و صنعتی به کار میرود .

افرادی که می خواهند به صورت عملی و حرفه ای با اتوکد کار کنند. با پیشرفت علم و تولید نرم افزار های متعدد در زمینه طراحی و گرافیک، این ذهنیت ممکن است بوجود آید که نقشه کشی سنتی به صورت دستی و با وسایل اولیه همچون مداد و خط کش و پرگار و . نرم افزار اتوکد خیلی گرافیک مناسبی ندارد و به همین سبب در روز های اول یادگیری ممکن است شما را خسته کند. اگر اجازه هست به دبیرامون بدم اونام به بچه ها بدن . نقشه های ساختمان ها ، پلان های شهری ، نقشه کشی لوله های گاز ، طراحی مدارات برق و … میخواستم بدونم آموزش طراحی سه بعدی تابلو برق هم درون آموزش هست؟ البته این مورد در بخش سه بعدی هم تا حدودی وجود دارد.

شما پس از اتمام دوره تسلط کامل بر فاز 1 و 2 معماری و توانایی ترسیم انواع نقشه از یک دیاگرام ساده تا طرحهای پیچیده و ترسیمات معماری را خواهید داشت. قبل از شروع کار بر روی محصول نهایی، جزئیات به طور کامل با نرم افزار اتوکد برنامه ریزی شده است. تمام مهندس ها معتقدند که اگر یک مهندس اتوکد یاد گرفته باشد می تواند در تمام کشورها فعالیت و کار کند و احتیاجی به مترجم نباشد چون اتوکد را مترجم مهندسین می دانند زیرا این نرم افزار در تمامی کشور ها مشترک و یکسان می باشد. ویژگی اصلی و بارز اتوکد طراحی و ترسیم نقشه هایی دقیق و حرفه ای مورد استفاده تمامی رشته های مهندسی اعم از مهندسین عمران، مهندسی مکانیک، معماری، راه سازی، ساخت تولید، برق، الکترونیک، طراحی صنعتی، نقشه کشی، ترسیمات دقیق و…

هر ساله شرکت اتودسک ویژگی هایی جذاب و کاربردی به این نرم افزار اضافه می کند که نتیجه کار نرم افزاری به روزی است که همواره کار با آن آسان تر می شود. این نرم افزار یکی از بی رقیب ترین برنامه های کاربردی نقشه کشی به صورت دو بعدی و سه بعدی می باشد و بهترین کارایی را در زمینه نقشه کشی و طراحی عرضه می دارد. همچنین آشنایی با دستورات مختلف و کاربردی ترسیمی و ویرایشی نرم افزار از دیگر اهداف دوره آموزش اتوکد دوبعدی به شمار می رود. همچنین در حین انجام این پروژه با ضوابط شهرداری و نظام مهندسی مربوط به این پروژه نیز آشنا خواهید شد. تمام مقادیر قطعه به Footprint پنل آورده شدهاند.

حالا با حرکت موس به سمت بالا، آن را بیرون بکشید. حالا اول یکی از نقاط پایانی خط و سپس دیگری را انتخاب کنید. بر روی فایل زیپ شده اتوکدی که از قبل دانلود کردهاید کلیک راست کنید و سپس آن را Extract کنید. یک گزارش را در یک فایل ذخیره میکنیم یا جدولی از آن را در نقشه قرار میدهیم. نسخه دانشجویی اتوکد از لحاظ عملکردی با نسخه تجاری کامل یکسان است، به همراه یک استثنا: فایل های DWG که توسط نسخه دانشجویی ایجاد یا ویرایش شده اند، دارای مجموعه بیت پرچم داخلی (“پرچم آموزشی”) هستند. ایجاد طرحهای دو بعدی و سه بعدی در اتوکد باعث میشود طرح موردنظر بهتر نمایش داده شود. در نهایت پس از همراهی با مطالب این کتاب کاربر میتواند انواع ترسیمات مورد نظر خود را ایجاد و از خروجی آن جهت ساخت و ارائه ایده خود استفاده نماید. از آنجا که برای مستند سازی طرحها می بایست محصولات صنعتی را بصورت دو بعدی ترسیم نمود لذا قوانین متعددی در جهت تهیه نماهای لازم، انواع برشها، جزئیات و سایر موارد تعیین و تعریف گردد.

نرم افزار اتوکد نرم افزاری است جهت رسم نقشه های مهندسی و صنعتی. اتوکد همچنین دارای ابزارهای مدیریت پروژه است که به کاربران این امکان را میدهد تا اطلاعات را به طور همزمان و موثر به اشتراک بگذارند. نرم افزار اتوکد یکی از مهمترین و پرکاربردترین نرم افزارهای طراحی های دو و سه بعدی و همچنین ترسیم فنی است. در واقع، ارتباطات گرافیکی به کمک نقشه کشی صنعتی و مدل های سه بعدی، یک زبان روشن و دقیق با قوانین مشخص است که برای موفقیت در طراحی مهندسی باید بر آن تسلط یافت. هنگامی که بر زبان ارتباطات گرافیکی تسلط می یابید، این تسلط، بر روی روش فکری و روش رسیدن به حل مسئله اثر می گذارد. فکر کردن با زبان گرافیک باعث می شود که مسائل را به وضوح تجسم کنید و به کمک تصورات گرافیکی، راه حل را با سهولت بیشتری بیابید. ویژگیهای بارز نرم افزار اتوکد در طراحی و ترسیم نقشه هایی دقیق و حرفه ای، نگاه بسیاری از مهندسین عمران، مهندسی مکانیک، معماری، راه سازی، ساخت تولید، برق، الکترونیک، طراحی صنعتی، نقشه کشی، ترسیمات دقیق و…

به صورتی که شما در حین رسم اجزا نقشه میتوانید برخی از اندازه ها یا تمام آنها را وارد کنید تا شماتیک ایجاد شده را ببینید و در صورت نیاز انها آموزش اتوکد را اصلاح کنید. دوره نرم افزار اتوکد مجموعه به صورت دوره کامل دو بعدی و سه بعدی ارائه می شود. از دیگر معایب این نرم افزار میتوان به ضعیف بودن بخش سه بعدی نرم افزار اشاره کرد. تمامی نقشه ها در چندین لایه و طرح می باشد ، نقشه ها با جزئیات کامل و بخش های مختلف به صورت کامل قرار داده شده است. و در صورت نیاز هر کدام را به صورت مجزا ویرایش کنید. این زیر دستور ها در بازه های زمانی طولانی کار با اتوکد باعث افزار سرعت چشمگیر کار به این نرم افزار میشود. AUTOCAD امکان کار در محیط های دو بعدی و سه بعدی را دارند. نتیجهی این تفکر اشتباه این است که اکثر نقشههای موجود با وجود ظاهر درست و مرتب، دارای مشکلات اساسی هستند که به عنوان مثال تهیهی پلات با مقیاس صحیح و خصوصاً استفاده از این نقشهها برای مدلسازی سه بعدی را به یک کابوس بدل میکند.

دوبعدی به شمار می رود.