آیا خوردن جو می تواند منجر به کاهش وزن سریعتر شود؟

بلغور جو دوسر اغلب اولین غذایی است که هنگام در نظر گرفتن یک گزینه مناسب رژیمی به ذهن خطور می کند. بلغور جو دوسر یک انتخاب مغذی برای کسانی است که قصد کاهش وزن را دارند. کالری کمی دارد و حاوی اجزای مفیدی مانند بتا گلوکان، یک فیبر محلول، و همچنین پروتئین و مواد معدنی ضروری مختلف مانند مس، آهن، منگنز، روی، منیزیم و فولات است. کربوهیدرات‌های پیچیده موجود در بلغور جو دوسر باعث افزایش شدید سطح قند خون نمی‌شوند و آن را به گزینه‌ای مطلوب تبدیل می‌کنند. علاوه بر این، بلغور جو دوسر بدون گلوتن است. به دلیل وجود مواد مغذی فراوان در یک کاسه ساده، ترکیب جو دو سر در یک رژیم غذایی کاهش وزن توصیه می شود. این منجر به این سوال رایج می شود: آیا خوردن جو منجر به کاهش وزن سریعتر می شود؟ بیایید دریابیم:

آیا خوردن جو می تواند منجر به کاهش وزن سریعتر شود

چه چیزی جو دوسر را به یک غذای رژیمی تبدیل می کند؟

بلغور جو دوسر که با نام علمی Avena sativa شناخته می شود، به اشکال مختلف مانند خرد شده، رول شده یا بخارپز موجود است و معمولاً با شیر یا آب مصرف می شود. این یک گزینه صبحانه محبوب در بسیاری از کشورهای غربی است و اغلب با میوه هایی مانند موز، زغال اخته و توت فرنگی همراه می شود. بلغور جو دوسر توانایی منحصر به فردی برای جذب مایعات دارد و در نتیجه بافتی نرم و قابل هضم دارد که روی معده ملایم است. این یک نیروگاه مغذی است که حاوی ویتامین‌های ضروری مانند تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید پانتوتنیک، ویتامین B و فولات است. علاوه بر این، جو دوسر طیف متنوعی از مواد معدنی از جمله کلسیم، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم، سدیم و روی را فراهم می‌کند. از نظر ترکیب، جو خام تقریباً 66 درصد کربوهیدرات، 17 درصد پروتئین، 7 درصد چربی و 11 درصد فیبر دارد. کربوهیدرات های موجود در جو در درجه اول نشاسته و فیبر هستند. از منظر تغذیه، یک وعده 1/2 فنجان بلغور جو دوسر خشک تنها 150 کالری، همراه با 5 گرم پروتئین، 2.5 گرم چربی، 4 گرم فیبر و 0.4 گرم قند طبیعی دارد. محتوای فیبر بالای بلغور جو دوسر باعث ایجاد احساس سیری می شود، به کنترل اشتها و کاهش تمایل به میان وعده یا افراط کمک می کند. همچنین بخوانید: “آیا جو ماسالا برای کاهش وزن مفید است؟”

  Milk Makeup Rise Waterproof Mascara Review

جو دوسر چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

بلغور جو دوسر با محتوای فیبر بالایی که دارد، شکم شما را برای مدت طولانی‌تری سیر نگه می‌دارد و نیازی به خوردن میان‌وعده ندارید، که به کاهش کالری‌های ناخواسته کمک می‌کند. برخی مطالعات نشان داده‌اند افرادی که برای صبحانه بلغور جو دوسر گرم می‌خورند، برای مدت طولانی‌تری احساس سیری می‌کنند و غذای کمتری در طول روز میل می‌کنند.

فیبر محلول، بتا گلوکان که در بلغور جو دوسر یافت می شود، یک ماده ژل مانند در سیستم گوارشی ایجاد می کند که روند هضم را کند می کند و به شما کمک می کند برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید. این می تواند به کاهش کلی کالری دریافتی از طریق محدود کردن میان وعده های زیاد و پرخوری کمک کند. علاوه بر این، بلغور جو دوسر دارای شاخص گلیسمی نسبتا پایینی است، به این معنی که باعث افزایش سریع سطح قند خون نمی شود. این می تواند به تثبیت قند خون و جلوگیری از افزایش سطح انرژی و کاهش اشتها کمک کند، که می تواند به کنترل بهتر اشتها و کاهش هوس کمک کند.

آیا خوردن جو می تواند منجر به کاهش وزن سریعتر شود؟

بنابراین، آیا جو منجر به کاهش وزن سریع‌تر می‌شود؟ اگرچه بلغور جو دوسر به عنوان یک غذای مغذی به حساب می‌آید که سرشار از فیبر، ویتامین و مواد معدنی است، اما به خاطر داشته باشید که کالری آن دقیقاً کم نیست. همچنین، وقتی مواد پر کالری دیگری برای طعم دادن به جو دوسر ساده اضافه می شود، تبدیل به یک غذای پرکالری می شود. همچنین، هیچ غذایی نمی تواند مانند یک گلوله نقره ای عمل کند و تمام چربی های اضافی را آب کند. برای کاهش وزن باید غذاهای سالم مانند بلغور جو دوسر را در حد اعتدال مصرف کنید، کنترل وعده غذایی را انجام دهید، یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید و کمبود کالری را حفظ کنید. کاهش وزن زمانی اتفاق می افتد که کمبود کالری وجود داشته باشد، به این معنی که کالری کمتری نسبت به کالری مصرفی مصرف می کنید. خوردن بلغور جو دوسر بدون کنترل سهم یا کمبود کالری دقیقا برعکس عمل می کند – افزایش وزن! اگرچه بلغور جو دوسر یک غذای مفید برای کاهش وزن است، اما باید بدانید که چگونه آن را به درستی بخورید – و برنامه های غذایی برای آن برنامه ریزی شده است. برنامه زیبایی Rati می تواند به شما در انجام آن کمک کند. رژیم زیبایی راتی راهنمایی های ارزشمندی را در مورد گنجاندن بلغور جو دوسر در رژیم کاهش وزن به روشی مفید ارائه می دهد. با پیروی از رژیم زیبایی راتی، می توانید یاد بگیرید که بلغور جو دوسر را به گونه ای مصرف کنید که باعث کاهش وزن شود. با پیروی از برنامه های رژیم غذایی در Rati Beauty، می توانید اطمینان حاصل کنید که بلغور جو دوسر به یک جزء مفید و موثر در سفر کاهش وزن شما تبدیل می شود.

  Meet Your New Favorite Lip Product: ColorLux Hydrating Cream Lipstick

آیا جو ماسالا برای کاهش وزن خوب است؟
6 چیز برای افزودن به بلغور جو دوسر برای پروتئین اضافیمنبع: https://makeupandbeauty.com/can-eating-oats-faster-weight-loss/