تاریخ همیشه زنده است حکایت ها و داستانهای تاریخی

محبوب‌ترین کتاب او با عنوان دختر دیگر بولین، در سال 2001 برنده جایزه رمان رمانتیک سال شد. یکی دیگر از آثار او، ملکه سفید است که به سریال تلویزیونی تبدیل شد. او در طول دوران حرفه‌ای خود به‌عنوان روزنامه‌نگار، حوادث مختلفی را در سراسر جهان پوشش داد و منبع الهام‌بخشی برای نوشتن او بود . او اولین کتاب خود را به نام نه بخش از آرزو در سال 1994 منتشر کرد. این کتاب بر اساس تجربیات او با زنان مسلمان بود و به یک کتاب پرفروش تبدیل شد که به 17 زبان ترجمه شد. از دیگر آثار مهم بروکس می توان به سال شگفتی ها، مارس و مکاتبات خارجی اشاره کرد.

دسته‌ها

طبری مینویسد که وقتی دژخیمْ دستها و پاهای برادر بابک را می‌بُرید، او نه واکنشی از خودش بروز میداد و نه فریادی برمی‌آورد. برادر بابک یعنی آذین را نیز خلیفه به بغداد فرستاد و به نایبش در بغداد دستور نوشت که اورا مثل بابک اعدام کند. این را بدان که ایرانی هرگز زیر بار زور و ستم نخواهد رفت و سلطه بیگانگان را تحمل نخواهد کرد من درسی به جوانان ایران داده ام که هرگز آنرا فراموش نخواهند کرد .

تاریخ همیشه زنده است حکایت ها و داستانهای تاریخی

از لحاظ تاریخی، زمان رویدادهای کتاب به حکومت پهلوی اول برمی‌گردد. شناخت تاریخ صدر اسلام، تنها شناخت یک مقطع مهم از تاریخ نیست، بلکه مطالعه قرن اول و دوم هجری، عبارتست از شناخت انسان از دیدگاه اسلام و نمونه های عینی آن. در سالهای پس از بعثت، کسانی را میبینیم که پس از پذیریش دعوت پیامبر خدا (ص) کاملا تغییر ماهیت…

چند ساعت که گذشت باز هم پرچم های سفید بالا رفت و پس از گفتگوی سه نماینده ارتش ها تصمیم بر این گرفته شد که برای سرگرم شدن با هم فوتبال بازی کنند. جاهایی را که رنگ لازم داشت ، رنگ زدند و کار های دیگری را که باید می کردند ، انجام دادند . روز 18 دسامبر آنها از برنامه شان جلو بودند و کـارها تقریباً رو به پایان بود . کشیش تازه کار و همسرش برای نخستین ماموریت و خدمت خود کـه بازگشایی کلیسایی در حومه بروکلین ( شهر نیویورک ) بود در اوایل ماه کتبر وارد شهر شدند . قبل از شروع جلسه ، یکی دو بار به دکتر مصدق گفتند که اینجا برای نماینده هیات انگلیسی در نظر گرفته شده و جای شما آن جاست ، اما پیرمرد توجهی نکرد و روی همان صندلی نشست .. می گویند زمانی که قرار بود دادگاه لاهه برای رسیدگی به دعاوی انگلیس در ماجرای ملی شدن صنعت نفت تشکیل شود ، دکتر مصدق با هیات همراه زودتر از موقع به محل رفت .

  • پس ازآن مراسم اعدام بابک با سروصدای بسیار زیاد با حضور شخص خلیفه برفراز سکوی مخصوصی که برای این کار دربیرون شهر تهیه شده بود، برگزار شد.
  • او با درس گرفتن از شکست پدرخود به اصلاحات در ارتش میپردازد.
  • پس همسایه اول به بازار رفت و از عطاری قوی‌ترین سمی که داشت را خرید و به همسایه‌اش داد تا بخورد.
  • پانزده حکایت جالب از بزرگان را در مطلب پیش رو بخوانید.

بهار سال 728 پیش از میلاد بود جهان در تب و تاب ایجاد و زایش بزرگترین تمدن تاریخ خویش قرار داشت . سواران بسیاری به سوی هگمتانه روان بودند همه بر این باور که باید دست در دست یکدیگر کشوری یگانه را بنا نهند . در این بین جوانی خوش سیما و بلند نظر نگاه همه ریش سفیدان را شیفته خود ساخته بود همه ایمان داشتن او می تواند چنین کار بزرگی را به سامان برساند . از زمان شروع کار گل نوشته ها تاکنون داستان کوتاهی را قرار نداده ایم که مورد رضایت خودمان واقع نشده باشد. در یک کلام ما عاشق داستان های کوتاهی هستیم که در گل نوشته ها می خوانید.

روزها گذشت تا اینکه پادشاه برای شکار به جنگل رفت و آن جا آن قدر از سربازانش دور شد که ناگهان خود را میان قبیله‌ای وحشی تنها یافت. آنان پادشاه را دستگیر کرده و به قصد کشتنش به درختی بستند. اما رسم عجیبی هم داشتند که بدن قربانیانشان باید کاملاً سالم باشد و چون پادشاه یک انگشت نداشت او را رها کردند و او به قصر خود بازگشت. در حالی که به سخن وزیر می‌اندیشید دستور آزادی وزیر مقاله های تاریخی را داد. شاهکار او سریال Outlander است که بر یک پرستار قرن بیستم تمرکز دارد که در قرن هجدهم به اسکاتلند سفر می‌کند و درگیر یک ماجراجویی عاشقانه می‌شود. این شخصیت در طول مسیر به آمریکای شمالی، انگلستان، فرانسه و هند غربی سفر می‌کند.

حال که با داستان و رمان تاریخی خارجی تا حدودی آشنایی پیدا کردیم، زمان خواندن و یا گوش دادن به این کتاب‌ها فرا رسیده است. شما هم اکنون می‌توانید با جست و جویی ساده در لیست داغ‌ترین کتاب‌های تاریخی خارجی pdf و یا کتاب صوتی که کتابراه در پایین صفحه به نمایش گذاشته است، عنوان مناسب خود را برگزینید و دانلود کنید. شانزدهمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، آبراهام لینکلن، در شب خاکسپاری کودک ده ساله‌اش که بر اثر تیفوس جانش را از دست داده بر سر مزارش می‌رود.

سرگرمی ( از دست ندهید )

عشق، مبارزه، تقابل علم با خرافات و تلاش برای ارزش‌های انسانی و مبارزه‌های سیاسی ـ اجتماعی در یک دوره تاریخی از کشورمان، ازجمله مفاهیم کتاب است که در قالب یک رمان قبیله‌ای به رشته تحریر درآمده است. آثار داستانی تاریخی گاهی به دلیل عدم اصالت مورد انتقاد قرار می گیرند زیرا انتقادات مشتاقانه یا انتظارات ژانر برای جزئیات دقیق دوره است. از این روی اگر در تصویر دقت کنید دو جنازه ی زن می بینید و یک مرد و باقی داستان که در تابلو مشخص است.

دعای کوروش برای ایران زمین