هواساز آپارتمانی هوارام-بتا تهویه - شیراز میکاپ

هواساز آپارتمانی هوارام-بتا تهویه

هواساز آپارتمانی هوارام-بتا تهویه

همین امر سبب شده تا وی بهترین نمونه های چیلر در تهران را به پایتخت نشینان تقدیم کند. از دیگر سوی نیز می بایست اشاره کرد که خاص ترین نمونه های مینی چیلر در تهران در سایت مانا تهویه موجود است تا شاید مورد پسند این عزیزان قرار گیرد. ما در خدمت شما هستیم تا بیان کنیم چیلر چیست و انواع چیلر کدام نمونه ها را شامل می شوند و به چه صورت می توانند مورد استفاده گسترده قرار گیرند.

این نوع فیلترها قادرند ذرات را تا بزرگی 0.3 میکرون را فیلتر کنند . محاسبه ظرفیت کویل های سرمایشی و گرمایشیِ هواساز نیز به کمک همان دو رابطه اول محاسبه می شود، با این تفاوت که “دلتا اچ” اختلاف آنتالپی کل بین هوای ورودی و خروجیِ کویل سرمایشی و “دلتا تی” اختلاف دمای بین هوای ورودی و خروجیِ کویل گرمایشی می باشد. هواساز دستگاهی است که جهت تأمین و انتقال جریان هوای مناسب، به منظور تهویه (تأمین هوای تازه)، سرمایش (تأمین هوای خنک) و گرمایش (تأمین هوای گرم) به عنوان یکی از سیستم ­های تهویه مطبوع یا HVAC شناخته می ­شود. این دستگاه با نام هوارسان یا واحد انتقال هوا نیز شناخته می شود و اغلب در سه نوع معمولی، هایژنیک و سقفی تو کار در بازار عرضه می شوند. دستگاه هواساز صنعتی مخصوص تهویه هوای سوله صنعتی ، تهویه هوای انبار ، سالن های بزرگ تولیدی ، ورزشی و … ساخته می شود.

مشخصات فنی

دستگاه هواساز، دستگاهی است که پس از سرد و گرم کردن و کنترل رطوبت هوا، آن را از طریق کانال کشی‌های انجام شده به سراسر محیط منتقل می‌کند. سیستم‌های فن کویل به ازای هر اتاق در نظر گرفته می‌شوند و با استفاده از لوله‌کشی آب سرد و گرم به چیلر و بویلر وصل شده و نیازی به کانال کشی ندارتد. مزیت هواساز این است که حجم بیشتری از هوا را با استفاده از آن به اتاق می‌توان تزریق کرد. در مقابل دستگاه‌های تصفیه هوا، دستگاه‌های هواساز به طور تخصصی کار پاکسازی هوا و حذف آلاینده‌ها را انجام نمی‌دهند و کیفیت هوای خروجی پایین‌تری نسبت به دستگاه‌های شرکت بتا تهویه تصفیه هوا دارند. اما در مقابل دستگاه‌های تصفیه هوا نمی‌توانند کیفیت دما و رطوبت هوای خروجی را کنترل کنند.

  • بیان می کنیم به قدر فرصت خود که انواع دستگاه ها به چه صورت می توانند مورد استفاده قرار گیرند برای سیستم های تهویه مطبوع.
  • بدنه دستگاه هواساز دارای دو قسمت جدار داخلی و جدار خارجی می‌ باشد.
  • در هواسازهای هایژنیک برای ضد عفونی نمودن هوا از لامپ اشعه UV استفاده می‌کنند که اشعۀ ماورای بنفش را در طول هواساز به هوای عبوری می‌تابد.
  • یکی دیگر از مقوله هایی که در مبحث دستگاه هواساز چیست نقش اساسی ای را ایفا می کند، دانستن نحوه عملکرد دستگاه هواساز است.
  • در نصب و راه اندازی دستگاه هوارسان در ساختمان های مختلف باید نکات متعددی مورد نظر قرار بگیرد.
  کره شمالی: آمریکا بهای سفر پلوسی به آسیا را خواهد پرداخت

هدف تهویه مطبوع در یک نگاه کلی آماده سازی شرایطی مطلوب در هوای یک محیط می باشد و دستگاه هواساز یکی از مهمترین دستگاه های مرتبط با این هدف می باشد . این سیستم گاه می تواند مختصرا فقط جهت جابجایی هوا استفاده گردد و گاه می تواند همزمان با این جابجایی دمای خروجی هوا را نیز متناسب با فصل کارکرد خود کاهش یا افزایش دهد . پارامتر های هوای خروجی از آن می تواند متناسب با هدف هواساز نیز تغییر کند. مصرف برق دستگاه هواساز کم و در حد چرخش یک فن و سیستم کنترلی آن است. ولی آب سردی که در کویل آن جاری می شود تا منجر به سرمایش هوا شود، در دستگاهی به نام چیلر یا مینی چیلر بایستی سرد گردد که این دستگاه دارای کمپرسور بوده و با سیکل تبرید عمل سردسازی آب را انجام می دهد که مصرف برق آن نسبت به هواساز بالاتر است.

این دیگر به روش ساخت و برنامه ریزی دستگاه هواساز بر می گردد. جایی که مهندسین و طراحان، علوم فنی خود را با هم به اشتراک می گذارند و هر آنچه که در چنته دارند و ندارند را روی هم ریخته و سبب شکل گیری یک سیستم واحد می شوند. اگر بخواهیم به صورت دسته بندی شده پیش برویم می توانیم تعدادی از این کارها را تشریح کنیم.

دستگاه هواساز چیست ؟

دستگاههای تامین هوای تازه برای مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری ساختار ساده و از نظر سیستم کنترلی بسیار اقتصادی هستند. از طرفی دستگاههای صنعتی برای محیط های صنعتی در ظرفیت های بالا و ابعاد بزرگ با ظرفیت هایی نظیر ۵۰ هزار cfm استفاده می شود. در صنایع غذایی، داروسازی و بیمارستانی از هوارسان های هایژنیک که ساختار و سیستم کنترلی پیچیده ای دارند استفاده می گردد. نوع اولیه سیستم های تهویه مطبوع امروزی برای اولین بار توسط ویلیس کریر مخترع آمریکایی ساخته شده است. در این نمونه اولیه علاوه بر کنترل دما، کریر توانست ایده ای برای کنترل رطوبت هوا نیز ارائه دهد.

  وزارت دفاع کره‌جنوبی از پیشرفت آزمایش موشک فضایی با سوخت جامد خبر داد

فاکتورهای دیگری نیز در محاسبه ظرفیت این سیستم می تواند دخیل باشد از جمله حجم یا فضای محیط طراحی ، دمای محیط بیرون در پیک کاری در فصول تابستان و زمستان ، کاربری محیط طراحی (مسکونی ، صنعتی ، ورزشی ، بیمارستان و غیره) . کویل­ هایی هستند که مستقیماً از جریان سرد مبرد برای سرمایش و از گازهای حاصل از احتراق سوخت برای گرمایش بهره می­ گیرند.. پمپ­ های حرارتی نیز به این شکل می­ توانند جهت سرمایش و گرمایش مستقیم در هواسازها به کار روند.

فروش دستگاه تهویه مطبوع صنعتی

همانطور که مشخص است هر محیطی در گرو فعالیت ساکنین و دستگاه ها دچار کاهش سطح اکسیژن و افزایش گرما می گردد . همچنین در محیط هایی که در معرض نفوذ سرما از بیرون می باشد ممکن است دمای محیط بعد از مدت کوتاهی دچار کاهش شدید گردد . بنابراین دستگاه هواساز در فصول مختلف و در محیط های مختلف به تعداد استانداردی برای هر محیط خاص وظیفه تعویض هوا را برعهده دارد .