چرا باید آب میوه های بسته بندی شده را متوقف کنیم؟

میوه ها جزء ضروری یک رژیم غذایی سالم هستند زیرا منبع غنی از ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی هستند. بخش کوچکی از افراد وجود دارند که این تصور غلط را دارند که میوه ها به دلیل محتوای قند و کالری بالاتر ممکن است باعث افزایش وزن شوند. با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، میوه ها به طور کلی بخشی مغذی از یک رژیم غذایی متعادل محسوب می شوند، زیرا ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی اکسیدان های ضروری را فراهم می کنند که برای سلامت کلی و کاهش وزن نیز مفید هستند. خوردن میوه هایی مانند موز، انار، زغال اخته، توت فرنگی، پرتقال، هندوانه، سیب، گریپ فروت، مواد مغذی ضروری، آنتی اکسیدان ها و فیبر را فراهم می کند و از کاهش وزن حمایت می کند. آنتی اکسیدان های موجود در میوه ها با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند و التهاب را کاهش می دهند. برخی از میوه ها مانند گواوا، کیوی و آناناس حاوی مواد معدنی مانند مس هستند که به چربی سوزی کمک می کنند. توت فرنگی، زغال اخته و آناناس منابع خوبی از ید برای عملکرد تیروئید هستند. ویتامین B12 موجود در موز، سیب و انواع توت ها متابولیسم و ​​کالری سوزی را افزایش می دهد. با این حال، بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم میوه‌ها را به شکل آب‌دار مصرف کنیم تا اینکه آنها را کامل بخوریم. در واقع، یک هاله سلامت قوی در اطراف آب میوه‌ها وجود دارد و این یک روش ترجیحی و محبوب‌تر برای خوردن میوه است. و افرادی که می‌خواهند سلامت خود را بهبود بخشند، به سمت آب میوه‌های بسته‌بندی شده‌ای که ادعا می‌کنند از میوه‌های 100% واقعی تهیه شده‌اند، گرایش پیدا می‌کنند، زیرا این روشی مناسب برای مصرف میوه است. اما آیا این آبمیوه های بسته بندی شده همان فواید آبمیوه های تازه یا میوه های واقعی را دارند؟ بیایید دریابیم:
چرا باید آب میوه های بسته بندی شده را متوقف کنیم؟

اما بیایید ابتدا ببینیم چه تفاوتی بین مصرف میوه‌های کامل و آب‌گیری آنها وجود دارد:

مسابقه کاهش وزن: میوه های کامل در مقابل آب میوه – کدام یک برتر است؟

آب میوه‌ها، حتی آب‌میوه‌های تازه، می‌توانند سرشار از قندهای طبیعی مانند فروکتوز باشند و مصرف مقادیر زیاد آب میوه می‌تواند منجر به افزایش سریع سطح قند خون شود که ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت یا مقاومت به انسولین مناسب نباشد. وقتی میوه‌ها آب می‌شوند، این فرآیند مایع، از جمله شکر را استخراج می‌کند، در حالی که فیبر موجود در میوه‌های کامل را از بین می‌برد. قند میوه ها (فروکتوز) توسط کبد پردازش می شود و مستقیماً از روده کوچک به خون جذب می شود. اگر فیبر و مواد مغذی گیاهی وجود داشته باشد (زمانی که کل میوه را مصرف کرده باشید)، جذب قند از میوه ها در مقایسه با زمانی که آبمیوه خالص می نوشید کند است. در این صورت، اگر بدن شما قبلاً مقادیر کافی قند مصرف کرده باشد، تمام این فروکتوز اضافی اساساً به عنوان چربی ذخیره می شود.

  نکات آرایشی - بهترین جایگزین برای فونداسیون

علاوه بر این، آب میوه‌ها در مقایسه با میوه‌های کامل، کالری بیشتری دارند و بدون محتوای فیبری که باعث سیری می‌شود، مصرف مقدار بیشتری از آب میوه برای فرد آسان‌تر است که منجر به دریافت کلی کالری بیشتر می‌شود. همانطور که همه ما می دانیم، مصرف کالری اضافی در نهایت منجر به افزایش وزن می شود. از طرف دیگر مصرف میوه های کامل باعث سیری می شود و برای مدت طولانی تری احساس سیری می کنید بدون اینکه میل به خوردن غذای بیشتر داشته باشید. همچنین بخوانید: “آیا می توان تنها با نوشیدن آب میوه وزن کم کرد؟”

بنابراین، اساساً داشتن میوه‌ها به شکل کامل به مراتب بهتر از آب‌گیری آن‌ها است، یعنی از نظر کاهش وزن.

همانطور که در بالا ذکر شد، در مورد آب میوه صحبت می کنیم، بسیاری از ما آب میوه ها را از راهروهای سوپرمارکت انتخاب می کنیم تا از تمام مزایای میوه های واقعی بهره مند شویم. اما این پست روشن می کند که چرا باید آب میوه های بسته بندی شده را کنار بگذاریم.

چرا باید آب میوه های بسته بندی شده را متوقف کنیم؟

اکنون، به موضوع اصلی می‌رسیم، چرا باید از مصرف مقادیر فراوان آب میوه‌های بسته‌بندی‌شده برای بهره‌مندی از مزایای میوه‌های واقعی خودداری کنیم و چرا هر زمان که وعده‌های غذایی مناسب را با آب میوه‌های بسته‌بندی شده جایگزین می‌کنید، باید زنگ‌های هشدار به صدا درآید. با عرض پوزش از ترکیدن حباب شما، ما فکر می کنیم باید مصرف آب میوه را به دلایل زیر متوقف کنید:

1. برچسب های گمراه کننده مانند “بدون برچسب شکر اضافه شده”: اگرچه برخی از مارک ها با افتخار اعلام می کنند که “شکر افزوده” را اضافه نمی کنند، نگاهی به لیست مواد تشکیل دهنده چیز دیگری را نشان می دهد. یکی از برندهای بسیار محبوب آبمیوه با برچسب “بدون شکر افزوده”، “شکر” را به عنوان ماده دوم خود دارد! برچسب‌های گمراه‌کننده تری مانند «آبمیوه 100 درصد»، «آبمیوه واقعی»، «تمام طبیعی» و غیره وجود دارد که به شما این باور را می‌دهد که کاملاً سالم هستند، اما همه این ادعاها ممکن است درست نباشند زیرا تحت پردازش قرار می‌گیرند. حاوی مواد اضافه شده برای پی بردن به حقیقت، باید همیشه فهرست مواد تشکیل دهنده را بخوانید و مطمئن شوید که آنچه آنها ادعا می کنند واقعاً درست است.

  باربیکیو تابستانی: ایده های دستور غذا - وندی رو

2. بیشتر از آب میوه بازسازی شده تهیه می شود: بسته های آب میوه ای که در آنها ذکر شده است “از کنسانتره ساخته نشده است” ممکن است دوباره ساخته شده باشند. حالا، آبمیوه بازسازی شده چیست؟ آبمیوه بازسازی شده محصولی است که از کنسانتره آبمیوه به دست می آید که با همان مقدار آبی رقیق شده است که در فرآیند تغلیظ برداشته شده است. در حالی که آبمیوه بازسازی شده ممکن است برخی از طعم های طبیعی و مواد مغذی موجود در آب میوه اصلی را حفظ کند، در مقایسه با آبمیوه تازه از کیفیت پایین تری برخوردار است زیرا برخی از ویتامین ها و آنزیم ها در طول فرآیند گرم شدن از بین می روند. آنها به دلیل پردازشی که انجام می دهند دارای مزایای تغذیه ای مشابه آبمیوه های تازه فشرده نیستند. علاوه بر این، برخی از آبمیوه های بازسازی شده ممکن است حاوی قندهای اضافه شده، نگهدارنده ها یا سایر افزودنی ها باشند. بنابراین، این آب میوه‌ها در مقایسه با آب میوه‌های تازه ممکن است واقعاً مغذی نباشند.

3. طعم های مصنوعی: آیا می بینید که چگونه در آب میوه های بسته بندی شده “مواد طعم دهنده طبیعی و طبیعی” در انتهای بسته خود ذکر شده است؟ شاید فکر کنید چرا آب میوه های تازه نیاز به طعم های مصنوعی دارند؟ این به این دلیل است که آب میوه های بسته بندی شده از طریق فرآیندی به نام “اکسیژن زدایی” انجام می شوند که به این معنی است که اکسیژن از آنها خارج می شود تا به آب میوه از فساد کمک کند و عمر مفید آن را افزایش دهد. اما این فرآیند باعث می‌شود که آب «بی‌طعم» نیز باقی بماند، و به همین دلیل است که باید طعم مصنوعی را به برند مورد علاقه‌تان از آب پرتقال اضافه کنید تا طعمی شبیه آب پرتقال پیدا کند! حال، این طعم های مصنوعی ممکن است یا به طور طبیعی مشتق شده باشند یا کاملا مصنوعی!

4. رنگ‌های مصنوعی/مصنوعی اضافه می‌شوند تا آبمیوه‌ها از نظر بصری جذاب باشند: برای بهبود ظاهر آبمیوه، ایجاد حس تازگی و جذاب‌تر ساختن آن برای مصرف‌کنندگان، شرکت‌های مواد غذایی رنگ مصنوعی اضافه می‌کنند. اگرچه رنگ‌های مجاز اضافه می‌شوند، اما همچنان به یاد داشته باشید، شما می‌خواهید هر چیزی را که به شکل طبیعی نیست کاهش دهید تا سلامتی خود را بهبود بخشد، بنابراین فقط به میوه‌هایی که رنگ خاص خود را دارند، بچسبید!

  Patrick Ta Major Dimension III Matte Eyeshadow Palette - BeautyVelle

5. وجود تثبیت کننده ها می تواند باعث ایجاد آلرژی شود: در برخی افراد، تثبیت کننده هایی که به طور گسترده در آب میوه ها استفاده می شوند، باعث ایجاد واکنش های آلرژیک می شوند. تثبیت کننده ها افزودنی هایی هستند که معمولا در صنایع غذایی از جمله در آب میوه ها برای بهبود بافت، قوام و ماندگاری آنها استفاده می شود. این افزودنی ها به جلوگیری از جدا شدن مواد، حفظ ظاهر یکنواخت و افزایش پایداری کلی محصول کمک می کنند. در حالی که تثبیت کننده ها به طور کلی توسط مقامات نظارتی به عنوان ایمن برای مصرف شناخته می شوند، مهم است که بدانیم تثبیت کننده های خاص می توانند اثرات بالقوه ای بر روی افراد دارای حساسیت یا آلرژی داشته باشند. به عنوان مثال، صمغ گوار می تواند باعث آنافیلاکسی در برخی افراد شود. بنابراین، بهتر است مصرف غذاهایی با چنین مواد افزودنی را کاهش دهید.

6. پر کالری: آب میوه های بسته بندی شده بیشتر “شات قندی جلالی” با قند غلیظ و با شمارش کالری بالا هستند. بدون محتوای فیبر، این آب میوه ها در مدت کوتاهی شما را گرسنه می کنند و ممکن است در نهایت کالری بیشتری برای مهار گرسنگی داشته باشید.

به طور خلاصه، مهم است که توجه داشته باشید که این بدان معنا نیست که همه آب میوه‌ها ناسالم هستند، اما ما قطعاً از مصرف میوه‌های کامل به جای آب میوه‌های بسته‌بندی شده و حتی آب میوه‌های تازه حمایت می‌کنیم. اگر به میوه‌ها علاقه دارید، توصیه می‌شود در صورت امکان از میوه‌های کامل استفاده کنید، زیرا آنها فواید اضافی فیبر و آزادسازی تدریجی قند را در جریان خون دارند. همچنین، هنگام تلاش برای کاهش وزن، مهم است که به اندازه وعده ها توجه داشته باشید و یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید، همه اینها با حفظ کمبود کالری. و برای برنامه های رژیم کاهش وزن خود، در آن مشترک شوید برنامه زیبایی Rati جایی که می توانید با خوردن غذاهای معمولی روزانه و بدون محرومیت از غذا وزن کم کنید.

برای کاهش وزن میوه بخورید یا آب میوه بنوشید
آیا می توان تنها با نوشیدن آب میوه وزن کم کرد؟منبع: https://makeupandbeauty.com/stop-having-packaged-fruit-juices/