۶ روش مهم افزایش امنیت ارز دیجیتال و جلوگیری از کلاهبرداری بلاگ والکس | حسینی فایننس - شیراز میکاپ

۶ روش مهم افزایش امنیت ارز دیجیتال و جلوگیری از کلاهبرداری بلاگ والکس | حسینی فایننس

کیف پول‌ها آنلاین در معرض خطرات گسترده‌تری قرار دارند که به‌واسطه آنلاین بودنشان می‌توانند به طعمه مناسبی برای هکرها تبدیل شوند. کیف پول‌های آفلاین، اما، توسط هکرها هک نمی‌شوند چرا که دسترسی به اینترنت برای آنها محدود است و به هیچ سازنده‌ی شخص ثالثی نیز مرتبط نیستند. با اینکه تجربه نشان داده کیف پول‌های آنلاین نسبت به حملات هکرها آسیب‌پذیری بیشتری دارند، اما لازم است تا اقدامات امنیت مناسب در ارتباط با تمام کیف پول‌ها در نظر گرفته شود. به یاد داشته باشید صرف‌نظر از نوع کیف پول مورداستفاده، از دست دادن کلیدهای خصوصی شما یعنی از دست دادن پولتان.

خطر کیف پول های ارز دیجیتال

در «کریپتو جکینگ» از پهنای باند و توان پردازشی سیستم قربانی بدون اطلاع وی برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. همان طور که از ماهیت این نوع کلاهبرداری مشخص است، در این روش برخلاف دیگر روش‌ها، هدف صرفا کاربران حوزه ارزهای دیجیتال نیستند. کلاهبرداران از هر کسی که برنامه‌های آن‌ها را نصب کند، استقبال می‌کنند.

اسکالپینگ که به عنوان نوسان گیری کوتاه مدت هم شناخته می‌شود روشی است که تریدر سعی می‌کند به صورت روزانه از نوسان‌های قیمتی یک ارز استفاده نموده و از آن سود بگیرند. معامله‌های اسکالپینگ بسیار بسیار کوتاه مدتی هستند و حتی عمر یک معامله می‌تواند چند دقیقه به طول بینجامد. اسکالپرها بر گرفتن سودهای هر چند جزئی ام پیوسته تاکید دارند و به وسیله‌ی ریسک های انجام معامله را برای خود کاهش می‌دهند.

بحث در مورد امنیت ارز دیجیتال کاملاً جدی است زیرا هیچ مرجع متمرکزی برای حل هر گونه نگرانی امنیتی وجود ندارد. گاهی اوقات سایت رسمی یک ارز دیجیتال مشکلات گرافیکی زیادی دارد و پیدا کردن ولت را کمی مشکل‌تر می‌کند بنابراین همیشه آن را به خوبی بررسی کنید. از قسمت Faq هر سایت هم می توانید از انواع کیف پول‌های یک ارز باخبر شوید. درصورتی که یک ارز تازه کار بود و یا کیف پول معتبری برای آن وجود نداشت می توانید از کیف پول‌های صرافی‌ها برای ذخیره آن استفاده کنید. البته صرافی‌های متمرکز برای کابران ایرانی خطر بلوکه کردن پول‌ها را به همراه دارند. صرافی‌های متمرکز پلتفرم‌های آنلاینی هستند که اولین گزینه برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بین سرمایه‌گذاران به شمار می‌روند.

  ژاپن و هلند به جنگ تراشه‌ای آمریکا با چین پیوستند

ذخیره ارز دیجیتال در یک کیف پول نرم افزاری (گرم)

از دیگر بدافزارهای رایج در این زمینه «بدافزارهای کپی و پیست» یا «کریپتو کلیپ‌برد هایجکرس» هستند. هنگامی که قربانی برای ارسال ارز دیجیتال آدرس یک کیف پول‌ را کپی می‌کند، این بدافزار به طور خودکار آدرس کیف پول‌ هکر را جایگزین آدرس کیف پول کپی شده می‌کند. به این ترتیب در صورت عدم توجه قربانی به آدرس گیرنده، ارزهای دیجیتال برای هکر ارسال می‌شوند.

آموزش کارمندان و ایجاد یک سیاست امنیت سایبری

بنابراین باید از بهترین روش های جبرانی برای رفع مشکلات احتمالی بهره برده شود تا بتوان به یک دنیای امنیت ارز دیجیتال در ایران بسیار پایدار رسید. این پایداری را باید از مسائل بسیار دقیق و مهم این حیطه دانست، در غیر این صورت شما از امنیت بسیار عالی محروم خواهید شد. شکاف هایی که ذکر کردیم را برای شما با ذکر مثال در آینده بیان خواهیم کرد. تفاوت هایی بین این ابزارها هم مشهود می باشد که باید آن ها را برای شما بیان کنیم.

  • معاملاتی که در این فضا انجام می شود می تواند شما را به اهداف بلند مدتی که تعیین کرده اید برساند، در این صورت بهتر است از ابزار نگهدارنده ای مثل کیف پول های دیجیتالی استفاده نمایید.
  • در ادامه نیز برای ارسال کریپتو از کیف پول، باید کلیدهای عمومی و خصوصی را اسکن کنید.
  • علاوه بر این، پشتیبانی از شبکه های غیرمتمرکز برای ارز دیجیتال به اجرای عملیات بدون دخالت هیچ مقام مرکزی کمک می کند.
  • امکان هک شدن کیف پول سخت‌افزاری نسبت به کیف پول نرم‌افزاری بسیار پایین‌تر است با این حال نکات امنیتی برای این کیف پول نیز باید رعایت شود.
  • صرافی‌هایی مانند پول نو به شما این امکان را می‌دهند که در کمتر از ۱ دقیقه حساب کاربری تایید شده خود را بسازید و خرید و فروش بیش از ۱۱۰ رمزارز را آغاز کنید.
  عناوین روزنامه‌های جهان؛ عربستان: به دنبال تولید سوخت هسته‌ای از اورانیوم داخلی هستیم

۶ روش مهم افزایش امنیت ارز دیجیتال و جلوگیری از کلاهبرداری بلاگ والکس | حسینی فایننس