5 چیزی که می توانید صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب بنوشید

“برخیز و قهوه را بو کن. صبح های عالی با عطر بهشتی قهوه شروع می شود. وقتی صبح خود را با قهوه شروع می کنید، نمی توانید روز بدی داشته باشید. همانطور که این نقل قول ها نشان می دهد، قهوه نوشیدنی است که اهمیت زیادی در روال صبحگاهی بسیاری از افراد دارد. چای همچنین احساسات مشابهی را در گروه دیگری از افراد برمی انگیزد. به این دلیل که هم چای و هم قهوه حاوی کافئین هستند، یک محرک طبیعی که به افزایش بیداری و هوشیاری کمک می‌کند و به همین دلیل است که افراد ترجیح می‌دهند روز خود را با یک فنجان چای یا قهوه شروع کنند تا خواب‌آلودگی را از بین ببرند و تمرکز را بهبود ببخشند و این تقویت را شروع کنند. روز آنها مزیت دیگر این است که چای و قهوه می‌توانند به حرکت روده کمک کنند. کارشناسان می‌گویند در رابطه با کاهش وزن، مصرف چای/قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن ایده خوبی نیست، زیرا می‌توانند اسید معده را تحریک کنند و باعث سوزش سر دل و اسیدیته شوند. همچنین، افزودن شکر، خامه و غیره، کالری را افزایش می دهد، باعث افزایش ناگهانی سطح قند خون می شود که منجر به سقوط بعدی سطح انرژی در اواخر روز می شود. این می تواند منجر به خستگی، کاهش بهره وری و افزایش گرسنگی شود که ممکن است منجر به پرخوری و افزایش وزن شود. از آنجایی که کافئین باعث ترشح کورتیزول می شود، بهتر است قهوه/چای را بین ساعت 9:30 تا 11:30 صبح مصرف کنید تا از افزایش سطح کورتیزول در این زمان اوج خودداری کنید. از آنجایی که متخصصان سلامت مخالف شروع روز با یک فنجان قهوه یا چای هستند، به خصوص با معده خالی، در اینجا 5 چیز وجود دارد که بدن را هیدراته می کند، متابولیسم را افزایش می دهد و همچنین مانع کاهش وزن نمی شود.

5 چیزی که می توانید صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب بنوشید

1. آب گرم با لیمو:

آب گرم با لیمو اغلب به عنوان یک نوشیدنی سم‌زدایی طبیعی معرفی می‌شود که ممکن است با مصرف اول صبح به کاهش وزن کمک کند. لیمو وقتی با آب مخلوط شود سموم را دفع می کند و نوشیدنی کم کالری برای شروع روز و سم زدایی بدن است. تصور می شود نوشیدن آب گرم همراه با لیمو در صبح باعث تحریک سیستم گوارشی، افزایش ترشح اسید معده می شود که به نوبه خود به تجزیه موثرتر مواد مغذی کمک می کند و به طور بالقوه منجر به افزایش جزئی در میزان متابولیسم می شود. برای مزایای بیشتر می توانید نعناع، ​​خیار، زنجبیل را اضافه کنید، اما از افزودن عسل خودداری کنید زیرا باعث افزایش کالری می شود.

  عناوین روزنامه‌های جهان؛ عربستان: به دنبال تولید سوخت هسته‌ای از اورانیوم داخلی هستیم

2. سرکه سیب در آب ولرم:

سرکه سیب خام، فیلتر نشده و با حداقل فرآوری شده دارای آنتی اکسیدان ها، آنزیم ها و مواد معدنی است. اعتقاد بر این است که ایمنی بدن را همراه با خاصیت سم زدایی تقویت می کند. تصور می شود که اثرات سم زدایی دارد و به نفخ کمک می کند، رقیق کردن 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب تصفیه نشده در یک لیوان کامل آب ولرم باعث افزایش متابولیسم و ​​بهبود هضم نیز می شود. از آنجایی که سرکه سیب از طریق فرآیند تخمیر به دست می آید، برای روده عالی است. تحقیقات نشان داده است که باکتری های روده نقش مهمی در نحوه ذخیره چربی ایفا می کنند و به همین دلیل است که روده سالم می تواند به لاغری ما کمک کند.

3. آب شنبلیله:

اعتقاد بر این است که شنبلیله اشتها را سرکوب می کند و با محتوای فیبر خود سیری را افزایش می دهد. ۱ قاشق غذاخوری دانه شنبلیله را یک شب در لیوان آب معمولی خیس کنید. این لیوان آب را اول صبح مصرف کنید. به تنظیم سطح قند خون، دفع سموم، تنظیم هضم غذا و همچنین کاهش سطح کلسترول کمک می کند. علاوه بر این، آب شنبلیله می تواند رشد مو را نیز تقویت کند.

4. آب زیره سبز (Jeera):

درست مانند دانه های شنبلیله، 1 قاشق غذاخوری زیره را در یک لیوان آب معمولی یک شب خیس کنید. نوشیدن این نوشیدنی اول صبح به افزایش متابولیسم، کمک به نفخ، اصلاح مشکلات گوارشی و دفع سموم از بدن کمک می کند. همچنین بخوانید : آیا خوردن غذاهای تند می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

  پودر تکمیلی فشرده غنی شده با ویتامین بابی براون - BeautyVelle

5. Jeera/Dhania/Saunf/Ajwain Drink:

مقداری دانه زیره، دانه دانیا، سانف و فقط کمی دانه آجواین را در یک لیوان آب خیس کنید. همچنین می توانید 1 قاشق غذاخوری دانه چیا اضافه کنید. زیره، دانیا و آجوین (دانه‌های هویج) همگی هضم غذا را تقویت می‌کنند. اکنون، این یک نوشیدنی قوی برای تقویت هضم، رفع نفخ و نفخ، بهبود متابولیسم و ​​همچنین کاهش التهاب است. همچنین کالری زیادی اضافه نمی کند. همچنین بخوانید: “10 غذای کاهش وزن در هر آشپزخانه هندی.”

این نوشیدنی‌های طبیعی به کاهش وزن کمک می‌کنند، به نحوی که به افزایش متابولیسم، دفع سموم و تنظیم مجدد سیستم گوارشی کمک می‌کنند – همه عوامل ضروری برای کاهش وزن. اما اشتباه نکنید، کاهش وزن تنها از طریق یک برنامه غذایی مناسب و تمرین روتین ثابت حاصل می شود. شما می توانید چنین برنامه های رژیمی را برای کاهش وزن سریع در برنامه Rati Beauty دریافت کنید. در برنامه زیبایی Rati مشترک شوید برای دسترسی به این طرح ها هر چیز دیگری فقط به عنوان کمک کننده در کل فرآیند عمل می کند، از جمله این نوشیدنی های ذکر شده در بالا.

آیا نوشیدن آب لیمو در معده خالی منجر به کاهش وزن سریعتر می شود؟
5 دلیل که چرا سرکه سیب به کاهش وزن کمک می کندمنبع: https://makeupandbeauty.com/5-things-you-can-drink-in-the-morning-after-waking-up/